Siłownia – trening na masę i rzeźbę

Kulturyści oraz sportowcy ćwiczący na siłowni wiedzą, że można trenować według kilku programów czy raczej koncepcji treningowych. Bardzo ważne dwa treningi na siłowni to przede wszystkim trening na masę oraz trening na rzeźbę. Ten pierwszy jest praktycznie podstawowym rodzajem treningu siłowego. To dzięki niemu ciało spala tłuszcz i zamienia go na masę mięśniową. Dzięki treningowi na masę zwiększamy objętość mięśni, które potem można umodelować.
Umodelować właśnie treningiem na rzeźbę. Ten rodzaj treningu stosują najczęściej kulturyści, którzy występują w pokazach, gdzie konkuruje się na wygląd swojej umięśnionej sylwetki. Rzeźba jest bardzo ważna, ponieważ podkreśla efekty treningów na siłę i masę. Trening na rzeźbę trwa około trzech do czterech miesięcy i polega na wypalaniu tłuszczu znajdującego się bezpośrednio w obrębie mięśni.
Podstawą każdego treningu na siłowni jest oczywiście odpowiednia dieta i suplementacja. Bez tego trenowanie i podnoszenie ciężarów nie ma najmniejszego sensu. Trening na masę i na rzeźbę ma sens tylko i wyłącznie wtedy, kiedy odpowiednio go wzmacniamy posiłkami.

Next Post

Rodzaje odżywek na masę

Chcąc wspomóc wyrzeźbienie wymarzonego wyglądu ciała, warto sięgnąć po odżywki na masę. Są to w pełni legalne środki, których działanie polega na mobilizowaniu organizmu do jednoczesnego budowania i wzmacniania mięśni. Ich stosowanie w żaden sposób nie wyklucza z zawodowego uprawiania sportu. Do najpopularniejszych odżywek na masę zalicza się: kreatynę; karnitynę; […]