Odżywki „na masę” – informacje dla początkujących

Odżywki „na masę” wspomagają budowę i utrzymanie masy mięśniowej. Jest to podstawowy suplement diety dla osób, które są związane z kulturystyką. Wypracowanie masy jest konieczne do wyrzeźbienia imponującej muskulatury.
Odżywki są budulcem, na podstawie którego organizm jest w stanie stworzyć silne mięśnie. Przyśpieszają pojawienie się pierwszych efektów treningów. Uzupełniają braki witamin i minerałów, które odpowiadają za brak kondycji i ogólnej wydolności organizmu. Ich celem jest doprowadzenie do rozrostu masy mięśniowej oraz regeneracji koniecznej po wysiłku. Pamiętajmy jednak, że należy ściśle stosować się do zaleceń specjalistów dotyczących dawkowania.
W obręb odżywek „na masę” wchodzą suplementy wysokoenergetyczne, dlatego ich wybór powinien być uzależniony od rodzaju treningu, jaki wykonujemy. W skład wchodzą wszystkie niezbędne składniki odżywcze, czyli m.in. węglowodany, białko, sole mineralne i witaminy.
Na rynku dostępne są trzy rodzaje odżywek: kreatynowe, glutaminowe, proteinowe. Decydując, którą wybrać zastanówmy się nad celem, jaki chcemy osiągnąć. Jeżeli zależy nam na zbudowaniu masy mięśniowej, świetnie sprawdzają się odżywki kreatynowe, które zwiększają wytrzymałość organizmu, możliwości wchłaniania białka oraz podwyższają próg odczuwania bólu spowodowanego wysiłkiem.

Next Post

Formuła węglowodanowa Vitargo w odżywkach na masę

Vitargo to innowacyjna, przełomowa formuła składająca się z odpowiednich węglowodanów. Jej wyjątkowość polega na tym, iż charakteryzuje się działaniem dużo skuteczniejszym i efektywniejszym niż powszechnie znane nam węglowodany. Trzeba pamiętać, iż zaraz po treningu czy wysiłku powinno się uzupełnić organizm w utracony glikogen (a brakuje go zarówno w wątrobie, jak […]