Składniki suplementów na masę

Odżywki, które mają pomóc nam w szybszym budowaniu suchej masy mięśniowej, posiadają zróżnicowane formuły. Jak wybierać, aby efekty były jak najlepsze? Jak zbudować masę z pomocą suplementów?
Białko i węglowodany
To proteiny są składnikiem najbardziej pożądanym przez sportowców marzących o zachwycającej muskulaturze. Białko zawarte w suplementach dostępne jest w różnych formach. Chętnie wybierane jest białko serwatkowe, ponieważ dobrze się wchłania i dostarcza organizmowi aminokwasy o zróżnicowanej długości łańcucha. Dzięki temu są one przyswajane stopniowo i systematycznie odbudowują ubytki tkanki mięśniowej, spowodowane intensywnym wysiłkiem.
Węglowodany dają energię
W składzie odżywki powinny znajdować się węglowodany o różnym czasie wchłaniania. Cukry proste niemal natychmiast dodają nam energii, zaś cukry złożone stopniowo uwalniają jej dawki. W ten sposób nasz organizm może pracować intensywnie przez cały trening. Przy cukrach prostych zaczęlibyśmy z wielkim zapałem, który bardzo szybko by ostygł.

Next Post

Odżywki na masę. Co wybrać?

Zbudowanie masy mięśniowej nie jest zadaniem ani prostym, ani przyjemnym. Wymaga ogromnego wysiłku, motywacji, zaangażowania i samozaparcia. Ale jest oczywiście w zasięgu naszej ręki. Najważniejsze jednak to pamiętać, że same treningi to za mało. Podstawą sukcesu jest dobrze zbilansowana dieta, której działanie należy wspierać odpowiednimi suplementami diety. Chociaż na rynku […]