Rodzaje odżywek na masę

Chcąc wspomóc wyrzeźbienie wymarzonego wyglądu ciała, warto sięgnąć po odżywki na masę. Są to w pełni legalne środki, których działanie polega na mobilizowaniu organizmu do jednoczesnego budowania i wzmacniania mięśni. Ich stosowanie w żaden sposób nie wyklucza z zawodowego uprawiania sportu.
Do najpopularniejszych odżywek na masę zalicza się:
kreatynę;
karnitynę;
HMB.
Stosowanie odżywek kreatynowych zwiększa siłę i szybkość organizmu. Należy jednak pamiętać, że ma ona zdolność do zatrzymywania wody w organizmie. W efekcie można mieć wrażenie, że dochodzi również do wzrostu masy ciała. Nie wolno suplementów tego typu stosować dłużej jak przez dwadzieścia jeden dni. W przeciwnym razie może dojść do poważnych uszkodzeń nerek oraz wątroby.
HMB sprawia, że organizm wykorzystuje jako źródło energii kwasy tłuszczowe. Dzięki temu zmniejsza się ilość nagromadzonych „zapasów”, przez co poszczególne grupy mięśniowe mogą się uwidocznić. Stosowanie tego rodzaju odżywek korzystnie wpływa również na samopoczucie.

Next Post

Odżywki „na masę” – informacje dla początkujących

Odżywki „na masę” wspomagają budowę i utrzymanie masy mięśniowej. Jest to podstawowy suplement diety dla osób, które są związane z kulturystyką. Wypracowanie masy jest konieczne do wyrzeźbienia imponującej muskulatury. Odżywki są budulcem, na podstawie którego organizm jest w stanie stworzyć silne mięśnie. Przyśpieszają pojawienie się pierwszych efektów treningów. Uzupełniają braki […]