Jak zbudować masę mięśniową w krótkim czasie?

Jeśli dopiero rozpoczynasz treningi i chcesz, aby ich efekty pojawiły się w jak najkrótszym czasie sprawdź, w jaki sposób przyspieszyć rozwój beztłuszczowej masy mięśniowej.
Odżywki białkowe
Na początek najlepiej będzie, jeśli włączysz do suplementacji odżywki białkowe. Zawarte w nich aminokwasy pochodzą najczęściej z białek serwatkowych, które są dobrze przyswajane przez organizm, bez skutków ubocznych. Białka z serwatki zawierają duże ilości aminokwasów BCAA, które są silnymi anabolikami i przyczyniają się do rozwoju mięśni.
Odżywki keratynowe
Jeśli zależy Ci na naprawdę szybkich efektach, możesz sięgnąć po odżywki zawierające kreatynę. Jest to najsilniejszy legalny anabolik dostępny na rynku, dlatego przy regularnym spożywaniu możesz spodziewać się intensywnego przyrostu masy mięśniowej. Kreatyna zwiększa dodatkowo siłę i wytrzymałość mięśni, a także reguluje procesy energetyczne. Najczęściej kreatyna dostępna jest w postaci monohydratu lub jabłczanu, jako proszek rozpuszczalny w wodzie.

Next Post

Sposób na masę

Trening na masę wymaga zastosowania odpowiedniej diety, która poprawi skuteczność ćwiczeń. Jeśli nie możemy przygotowywać odpowiedniej ilości posiłków, możemy skorzystać z suplementów diety, które znajdziemy w sklepach z artykułami dla sportowców. Dieta dla budowy masy Budowanie masy wymaga dostarczania organizmowi odpowiednich ilości białka oraz węglowodanów. Znajdziemy je w kaszach, makaronach, […]