Sposób na masę

Trening na masę wymaga zastosowania odpowiedniej diety, która poprawi skuteczność ćwiczeń. Jeśli nie możemy przygotowywać odpowiedniej ilości posiłków, możemy skorzystać z suplementów diety, które znajdziemy w sklepach z artykułami dla sportowców.
Dieta dla budowy masy
Budowanie masy wymaga dostarczania organizmowi odpowiednich ilości białka oraz węglowodanów. Znajdziemy je w kaszach, makaronach, ryżu, a także chudym mięsie i rybach. Budując jadłospis, powinniśmy więcej produktów węglowodanowych wykorzystywać w posiłkach spożywanych rano i popołudniu, zaś więcej białka dostarczać podczas kolacji. Ostatni posiłek dnia powinien być niemal pozbawiony węglowodanów.
Gainer w zastępstwie
Jeśli w czasie przerwy w pracy lub pomiędzy codziennymi obowiązkami nie znajdziemy czasu na przygotowanie solidnego posiłku dla budowy masy, możemy zastąpić go gainerem. Dostarcza nam on sporych ilości węglowodanów, a także odpowiednią ilość białka. Inną odżywką, która skutecznie uzupełni dietę na masę, jest bulk 50/50.

Next Post

Jak powinien wyglądać trening na masę 3 dniowy?

W kulturystyce dobry trening to absolutna podstawa, jednak osoby, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną nie mają tak naprawdę pojęcia, na co się zdecydować. Jeśli danej osobie zależy w szczególności na zbudowaniu masy mięśniowej to trening na mase 3 dniowy powinien sprawdzić się w tym przypadku najlepiej. […]