Jak budować beztłuszczową masę mięśniową

Budowanie masy mięśniowej bez jednoczesnego przyrostu tkanki tłuszczowej wokół mięśni nie jest łatwym zadaniem. W przypadku, gdy dieta oparta jest wyłącznie na pożywieniu, trudno jest o ograniczenie tłuszczu. Produkty wysokobiałkowe, takie jak nabiał czy mięso, oprócz białka dostarczają najczęściej organizmowi tłuszcz, który odkłada się po skórą. Na szczęście, dzięki odpowiednio dobranej suplementacji, można uniknąć takiego efektu, dostarczając mięśniom budulca, a jednocześnie nie powodując przyrostu tkanki tłuszczowej.
Jednym ze skutecznych sposobów na budowanie tzw. suchej masy mięśniowej jest zażywanie odżywek białkowych. Szczególnie skuteczne są białka serwatkowe, zawierające najwięcej aminokwasów nierozgałęzionych BCAA.
Innym skutecznym środkiem na rozwój beztłuszczowej masy mięśniowej jest kreatyna, uważana przez ekspertów za najsilniejszy anabolik. Zwiększa ona uwodnienie komórek mięśniowych, prowadząc do ich rozrostu, a także poprawia syntezę białek i reguluje procesy energetyczne.

Next Post

Czy jedzenie tłustych potraw pomoże szybko zwiększyć masę?

Są osoby, które mają kłopoty z przybraniem na wadze. Zazwyczaj wiążę się to z genami. Takie osoby mają też szybką przemianę materii. Niektórzy są zaś po różnych chorobach, które spowodowały, że mają niewielką liczbę kilogramów. Jak się z tym uporać, aby szybko przybrać na wadze? Niestety, niektórzy uważają, że najlepszym […]