Jak budować masę?

Wiele osób zapisuje się na siłownie, aby zbudować sobie pięknie zarysowane mięśnie. Często jednak nie mamy żadnego planu działania. Często wykonujemy kolejne ćwiczenia całkowicie bezmyślnie. Jednak aby osiągnąć prawdziwe rezultaty, dobrze byłoby poświęcić chwilę na dokładne określenie naszego celu – nad jakimi partiami chcemy pracować, oraz całego planu działania.
Jedną z pierwszych podstawowych rzeczy, o które warto zadbać przed pójściem na siłownię jest porządna, odpowiednio zbilansowana dieta. Warto czasem zacząć stosować ją na kilka tygodni przed właściwymi treningami, aby dać sobie czas oraz przyzwyczaić się do, dla wielu, nowego sposobu odżywiania się. Kolejną rzeczą jest rozpisanie sobie planu treningowego – w tym wypadku najlepiej jest stworzyć sobie grafik, którego należy się trzymać. Pomaga to usystematyzować nasze treningi. Często jest tak, że początkujący nie wie, jak wykonywać ćwiczenia, wykonuje je niepoprawnie, powielając te same błędy. W celu ich skorygowania, a tym samym zwiększenia efektywności treningów, warto na początek wynająć instruktora bądź po prostu popytać kolegów z większym doświadczeniem.

Next Post

Co to jest chronodieta?

Chronodieta to dieta startowa. Polega na zastosowaniu spożywanego pożywienia, które będzie adekwatne do rytmu zegara biologicznego. Przez wiele osób jest uważana za bardzo skuteczną formą, która pozwala na systematyczne gubienie zbędnych kilogramów. Kluczem do odniesienia sukcesu jest spożywanie określonych produktów o odpowiednich porach dnia. Wszystko po to, aby organizm łatwiej […]