Suplementy na masę ranking

Podczas treningów skierowanych głównie na powiększenie masy mięśniowej same ćwiczenia są często niewystarczające do osiągnięcia oczekiwanych efektów w krótkim czasie. Zamierzone rezultaty można uzyskać dzięki zrównoważonej, odpowiednio dostosowanej diecie i suplementacji.
Suplementy na masę mięśniową należy dostosować do typu sylwetki (ektomorfik, mezomorfik, endomorfik) oraz rodzaju przemiany materii. Należy tutaj dokonać wyboru między suplementami o określonym składzie i w zależności od potrzeb można zdecydować się na gainer (preparaty węglowodanowo – białkowe), odżywki wysokobiałkowe lub suplementy zrównoważone. Każdą suplementację należy wspierać odpowiednimi preparatami bogatymi w witaminy i minerały.
Zrównoważone treningi, wspomagane odpowiednią ilością odpoczynku i dobrze dobraną suplementacją, szybko wpłyną na powiększenie tkanki mięśniowej. Poza przyrostem masy preparaty te przyspieszają odbudowę mięśni, zwiększają intensywność i efektywność wykonywanych ćwiczeń oraz dostarczają organizmowi właściwe składniki odżywcze. Jeżeli chcemy w szybkim tempie osiągnąć zamierzone efekty, suplementacja jest koniecznym elementem, uzupełniającym treningi.

Next Post

Składniki suplementów na masę

Odżywki, które mają pomóc nam w szybszym budowaniu suchej masy mięśniowej, posiadają zróżnicowane formuły. Jak wybierać, aby efekty były jak najlepsze? Jak zbudować masę z pomocą suplementów? Białko i węglowodany To proteiny są składnikiem najbardziej pożądanym przez sportowców marzących o zachwycającej muskulaturze. Białko zawarte w suplementach dostępne jest w różnych […]