Jak zbudować masę?

Wizyta na siłowni przypływie wolnego czasu oraz stosowanie suplementu, który w Internecie był opisany jako niemal cud to zbyt mało, aby zbudować masę mięśniową. Jak zaplanować czas, w którym chcemy nabrać masy?
Siłownia nie tylko okazjonalnie
Osoby, które spędzają czas na siłowni, ponieważ nudzą się w domu lub mają akurat wolny weekend, nie zbudują zadowalającej masy mięśniowej. Musimy zaopatrzyć się w karnet i odwiedzać siłownię regularnie. Tylko systematyczny trening przyniesie nam oczekiwane efekty. Najlepszym rozwiązaniem są ćwiczenia pod okiem profesjonalnego trenera. Oceni on to, czy wykonujemy trening prawidłowo i zmotywuje nas do działania.
Dieta i suplementacja
Właściwa dieta to jeden z kroków do sukcesu. Budowanie masy wymaga spożywania dużych ilości protein oraz węglowodanów, które zapewnią nam energię. Jeśli jesteśmy zabiegani lub nie mamy warunków, aby w pracy przygotować sobie odpowiedni posiłek, warto korzystać z szerokiego wyboru suplementów diety. Nie zastąpią jej, ale znakomicie uzupełnią poziom aminokwasów i węglowodanów.

Next Post

Suplementy na masę ranking

Podczas treningów skierowanych głównie na powiększenie masy mięśniowej same ćwiczenia są często niewystarczające do osiągnięcia oczekiwanych efektów w krótkim czasie. Zamierzone rezultaty można uzyskać dzięki zrównoważonej, odpowiednio dostosowanej diecie i suplementacji. Suplementy na masę mięśniową należy dostosować do typu sylwetki (ektomorfik, mezomorfik, endomorfik) oraz rodzaju przemiany materii. Należy tutaj dokonać […]