Odżywki na masę

Budowanie masy mięśniowej jest procesem, wymagającym czasu, regularnych, prawidłowo dobranych ćwiczeń fizycznych oraz odpowiedniej diety. Zarówno przyrost wagi, jak i budowa muskulatury są możliwe jedynie przy uzyskaniu dodatniego bilansu energetycznego, który osiąga się dostarczając organizmowi właściwych składników odżywczych.
W zależność od budowy ciała i prędkości przemiany materii należy dokonać wyboru odpowiedniego suplementu. Gainery (preparaty węglowodanowo – białkowe) są przeznaczone dla osób szczupłych, które mają problemy ze zbudowaniem i utrzymaniem tkanki mięśniowej. Sportowcy o większej masie ciała mogą skorzystać z preparatów wysokobiałkowych, bądź też odżywek zrównoważonych.
Proporcjonalny czas treningu i odpoczynku plus odpowiednia dieta oraz suplementacja odżywkami i preparatami witaminowymi w krótkim czasie pozwala na zbudowanie wymarzonej muskulatury. Wszystkie odżywki należy przyjmować zgodnie z zaleceniami, dzięki temu ograniczymy niepożądane skutki uboczne oraz zwiększymy wydolność organizmu, spotęgujemy siłę, przyspieszymy regenerację potreningową oraz, co najważniejsze, wzmocnimy procesy anaboliczne.

Next Post

Trzydniowy trening na masę mięśniową

W treningach na masę wbrew pozorom nie jest najważniejsza intensywność konkretnych jednostek treningowych, ale dokładna technika wykonywanych ćwiczeń. Ponadto, szczególną uwagę należy przyłożyć do codziennej diety. W budowie masy mięśniowej kluczową rolę odgrywają najważniejsze składniki odżywcze, które powinny być dostarczane organizmowi we właściwych proporcjach. Alternatywą dla dobrze skomponowanej diety jest […]