Odżywki na masę które ?

Odżywki na masę to suplementy diety, które można uznać za zbilansowane produkty, zawierające wiele różnych składników. Najczęściej będą to węglowodany oraz białka.
W sprzedaży można znaleźć odżywki na masę z różną zawartością procentową wspomnianych składników, przy czym najwięcej produktów będzie różnić się między sobą ilością białka, jakie zostanie zestawione w proporcji z węglowodanami.
Suplementy te zażywa się przeważnie zaraz po treningu, dzięki czemu można od razu uzupełnić ubytek. Zazwyczaj są one podzielone na kilka saszetek – oddzielnie znajdą się węglowodany i osobno białka. Niekiedy może pojawić się trzeci zestaw, składający się z nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz czwarty, czyli mieszanka składników, jakie będą transportować mikroelementy. W pierwszej kolejności, czyli bezpośrednio po zakończonych ćwiczeniach, sportowiec zażywa węglowodany, by w ten sposób od razu uzupełnić braki cukru. Natomiast po białka sięga się zwykle pół godziny po treningu. Przyczyniają się one do regeneracji organizmu.

Next Post

Odżywki na masę mięśniową tanie

Zbilansowana dieta przy wysiłku fizycznym jest bardzo ważna z punktu widzenia osoby, która pragnie uzyskać najlepsze efekty wykonywanych ćwiczeń. Dieta, w której stawia się na masę, musi uwzględniać również odżywki na masę mięśniową. Jest to niezwykle ważne, ponieważ stworzenie odpowiedniej masy wiąże się ze spożywaniem nadprogramowych ilości kalorii, niż wskazuje […]